5 דרכים לעידוד חדשנות אצל העובדים

חדשנות בעסק ובקרב עובדים בעסק לא באה מעצמה. נכון, רוב המנהלים רוצים שהפתרונות וההצעות החדשות והחדשניות תבואנה מהעובדים ולאו דווקא מהם אבל לא תמיד קל לייצר את המצב או לצפות מהעובדים לחשוב על שיטות מכירה שונות ויעילות יותר. לצורך כך אספנו עבורכם 5 טיפים כיצד אפשר לעודד חדשנות אצל העובדים.

5 טיפים לעידוד חדשנות אצל העובדים – מה מועיל ומה לא:

  1. יצירת מערך קבוע. על ידי יצירת מערך קבוע של פעילות אתם יכולים להגדיר את מטרת הפעילות, את משך הזמן שלה ואת הציפיות שלכם מהתהליך. כאשר העובדים יודעים שיש להם זמן קצוב להגיע למטרה מסוימת הם יחפשו דרכים חדשות ויצירתיות להגיע למטרה בזמן שניתן להם. את המערך אפשר לייצר בכל פעם מחדש על מנת לשפר פעילות שלא צלחה או לשחזר פעילות שצלחה.
  2. העובדים מגדירים את הבעיה. במקום שהמנהלים יזהו בעיה או קושי במחלקה מסוימת או בתהליך מסוים בארגון, ולפי אותה בעיה יחפשו פתרונות, אפשר לקחת צעד אחד אחורה ולבקש מהעובדים באותה מחלקה לזהות את הבעיה. כעובדים במחלקה עצמה הם ערניים יותר ומעורבים יותר מהמנהל וברגע שהם יהיו אלה שיגדירו את הבעיה הקיימת בצורה ברורה, תהיה להם מוטיבציה להציע פתרונות חדשים שלא נוסו קודם לכן.
  3. העברת האחריות והאצלת סמכויות – עובדים רגילים שהמנהלים שלהם הם אלה שמקבלים את ההחלטות החשובות ומעבירים להם את ההנחיות לביצוע. ברגע שמשלבים אותם בתהליך זיהוי הבעיה וחיפוש הפתרונות ומעבירים אליהם את האחריות הם צריכים להוכיח את עצמם. חלוקת משימות, האצלת סמכויות, אלה פעולות שמגדילות את המעורבות של העובד ומדרבנות אותו להיות חלק אינטגרלי מהתהליך.
  4. הערכה ותגמול – אין זה חדש שעובד צריך להרגיש מוערך ומתוגמל על מנת שתתעורר אצלו המוטיבציה הפנימית לפעול. ברגע שיש לו גם מוטיבציה חיצונית בדמות תגמול , אפילו חד פעמי, אבל משתלם- הוא ירצה להוכיח את עצמו עוד יותר. ברגע שהוא ירגיש שהקשיבו לו ויראה שיישמו את מה שהציע- הוא ירצה להמשיך ולהציע פתרונות והצעות דבר שייעל את עבודתו ואת עבודת החברה כולה.
  5. השתמשו בכלים מדידים וספקו משוב לעובדים. בדקו את העובדים ואת כמות ההצעות שהם מעלים, בדקו אילו הצעות עובדות ואילו לא, תנו משוב לעובדים על מנת שיוכלו לראות בעצמם כמה הם פעילים וכמה הם מעורבים. עובד שירגיש שהוא מספק ערך לחברה ירצה להמשיך ולעשות זאת על ידי חשיבה חדשנית באופן קבוע. עוד שיראה שאינו תורם מספיק לחברה בהשוואה לשאר העובדים יהיה בעל מוטיבציה להצליח יותר ולהתבלט בכדי לא להישאר מאחור.
5 דרכים לעידוד חדשנות אצל העובדים

← לבדיקת התאמה ואבחון ראשוני ללא עלות - מלאו את הטופס: